DSC 1440
DERMATOLOGIA DZIECIĘCA

 

Dermatologia dziecięca to niezwykle istotna gałąź dermatologii. Leczenie dermatologiczne dzieci jest często zupełnie inne niż u dorosłych.

 

W Medical Margaret Spa& Klinice Broccy szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów, mogących spędzać bezstresowo czas w oczekiwaniu na wizytę. Po wizycie dzieci otrzymują,, nagrodę dzielnego pacjenta, dzięki którym czują się docenione i chętnie wracają na kolejne wizyty. Konsultacje z zakresu dermatologii dziecięcej przeprowadza dr Joanna Kowalska-Brocka- wieloletni asystent w Klinice Dermatologii , Dermatologii Dziecięcej W.S.S im Biegańskiego w Łodzi.

 

Dermatolog dziecięcy diagnozuje,  stosuje profilaktykę i leczy choroby dermatologiczne u noworodków, dzieci i młodzieży (do 18 roku życia). Skupia się nie tylko na leczeniu chorób skóry, ale też przydatków, czyli włosów i paznokci. Najczęściej występującymi chorobami skórnymi u dzieci są trądzik pospolity, atopowe zapalenie skóry  oraz coraz częściej brodawki wirusowe (potocznie nazywane ,,kurzajkami). Dermatolog dziecięcy  wykonuje także zabiegi mikrochirurgiczne, kriochirurgicznych a także biopsje skóry. Różnorodność powszechnie występujących zmian skórnych ma podstawowe znaczenie w rozpoznawaniu wykwitów skórnych u dzieci.

 


Kiedy udać się do dermatologa z dzieckiem?

Wszystkie objawy dermatologiczne u dziecka powinny skłonić do jak najszybszej wizyty u  lekarza specjalisty, bo często niezwykle istotne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

Rodzice powinni oglądać nie tylko skórę dziecka ,ale także  błony śluzowe i przydatki. Wszystkie zmiany, które samoistnie nie ustępują po kilku dniach, powinny zakończyć się wizytą u lekarza dermatologa. Nie należy też lekceważyć wszelkich zmian koloru, kształtu i wielkości istniejących już wcześniej zmian skórnych. Niepokój rodzica powinno wzbudzić „drapanie” dziecka czy utrzymujące się wykwity na skórze.

 


Wizyta z dzieckiem u dermatologa dziecięcego

Dziecko powinno wcześniej dowiedzieć się o wizycie u dermatologa. Należy mu także wyjaśnić jak będzie przebiegała wizyta, albo ewentualny zabieg. Należy  dochowywać szczególnej staranności w pilnowaniu wizyt kontrolnych, nawet wtedy, kiedy następują zmiany na lepsze i może się wydawać, że już nie będą potrzebne. Alarmujące jest też nasilenie objawów pomiędzy wizytami. Wtedy również należy zgłosić się do lekarza, niezależnie od zaplanowanej wizyty.

 

 

 

 


 

 DSC 1398
 
DSC 1440
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55
 
 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

CALL US+48 42 683 12 68
ADDRESSLodz ul. Pradzynskiego 103a
Mon-Fri:10.00 - 21.00
Sat:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
STAY UP TO DATESubscribe our newsletter
and get latest news
GIFT CARD