ysienie
LECZENIE ŁYSIENIA

 


AUTOPRZESZCZEP WŁOSÓW - LECZENIE ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO W ŁODZI I WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM-BOGORIA

 

 

 

regenera 04

 

 

 

CZYM JEST ŁYSIENIE ANDROGENOWE?


Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia.
U mężczyzn początkowo można zaobserwować ogólne przerzedzenie na całej objętości włosów, w szczególności okolic czubka głowy i strefy nadczołowej. Następnie tworzą się tzw. zakola, czyli ubytki włosów z przedniej części głowy. Linia owłosienia ulega podniesieniu i powstaje bardzo charakterystyczne wysokie, męskie czoło. U mężczyzn pojawia się recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn często prowadzi do całkowitego wyłysienia. U kobiet raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.
Badania wykazują że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron, a dokładnie jego pochodna  – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

 

Dihydrotestosteron (DHT) powoduje miniaturyzację mieszków włosowych co w konsekwencji prowadzi do ich spłycenia i ścieńczenia włosów. Krótszy czas życia włosa = szybsze przejście w fazę wypadania. Mężczyźni z łysieniem androgenowym zazwyczaj mają wyższe stężenie 5α reduktazy(enzymu powodującego przejeście testosteronu w dihydrostestosteron) Najwyższe stężenie 5α reduktazy występuje na skórze głowy. Mieszki włosowe bardzo  silnie metabolizuja testosteron  do DHEA

Dihydrotestosteron sprawia, że pod jego wpływem znacznie skraca się w każdym kolejnym cyklu włosa faza anagenu (wzrostu), a wydłuża telogenu (wypadania)  przez to włosy rosną wolniej i są krótsze.
 U mężczyzn z wiekiem, androgeny stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy, stan ten został nazwany „paradoksem androgennym”.
Prawdopodobieństwo łysienia jest uzależnione  od obecności  tej  choroby u krewnych 1 i 2 stopnia. Rokowanie pogarsza się  jeżeli tego  typu  łysienie  występuje u matki  lub siostry.
 Problem łysienia nie omija kobiet, u których dodatkowym czynnikiem wpływającym na defekt – oprócz nadmiaru androgenów – jest zaburzona proporcja żeńskich i męskich hormonów płciowych.
U kobiet  w okresie menopauzy  następuję spadek  estrogenów i dominują  androgeny i pewien stopień łysienia nie należy do rzadkości.U 10% kobiet włosy stają się rzadsze przed 30 rokiem życia. Dodatkowo genetyczna  tendencja  wrażliwości  mieszków włosowych  na  androgeny sprawia,  że włosy stopniowo się osłabiają (wtedy włosy stają się coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy przejaw łysienia) . Kluczowym  czynnikiem podobnie  jak  u mężczyzn jest minaturyzacja zajętych mieszków włosowych. Nie wszystkie  mieszki włosowe w  danej  okolicy są zajęte, włosy u kobiet ulegają zazwyczaj rozlanemu przerzedzeniu.
Łysienie androgenowe u kobiet przed menopauzą obejmuje wierzchołek głowy. Pacjentki zazwyczaj zauważają szerszy przedziałek podczas czesania.Utrata włosów w okolicy skroniowej  może pojawić  się po okresie  menopauzy. Całkowite wyłysienie jest rzadkością. Wczesny początek i szybkie tempo łysienia są oznaką przepowiadającą dalsze pogłebianie się łysienia.
Łysienia androgenowe   jest  łysieniem  telogenowym. Utracie włosów mogą sprzyjać: choroby tarczycy, niedobór żelaza i ferrytyny, doustne środki antykoncepcyjne niedawno wprowadzone  lub  odstawione,leki w tym heparyna,czynniki stresogenne, kiła- ogniskowa utrata włosów, okres pociążowy.

 

 

 

regenera 02

 

 

 

NA CZYM POLEGA ZABIEG REGENERA ACTIVA?


Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych-macierzystych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Procedura autoprzeszczepu  nie  wymaga  badań laboratoryjnych przed  zabiegiem
Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych. Poprzez specjalistyczny proces mechaniczny oraz filtrację w urządzeniu medycznym  Regenera Activa uzyskujemy wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

 

JAKIE SĄ EFEKTY KLINICZNE PO REGENERA ACTIVA?


Największą rekomendacją dla zabiegu Regenera Activa są bardzo dobre efekty kliniczne dowodzące jego skuteczności, pozytywna opinia wydana przez FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) oraz uzyskanie europejskiego certyfikatu CE, świadcząca o najwyższej jakości.
Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®.

 

1   10 

9  12

7  4

 


W wyniku zabiegu Regenera Activa, proces łysienia zostaje zahamowany, a włosy dostają bodżca do ponownego wzrostu. Zabieg jest niezwykle skuteczny w leczenia androgenowego łysienia włosów.  Autoprzeszczep Regenera Active rozpoczyna procesy naprawcze, które zatrzymują łysienie i powodują ponowny wzrost włosów.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG REGENERA ACTIVA?


Zabieg Regenera Activa jest niezwykle prosty i trwa zwykle od 40 do 50 minut.

 

Zrzut ekranu 2018-02-11 o 22.19.21


W pierwszy etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Włosy z okolicy potylicznej nigdy nie wypadąją.
 Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny, gdyż przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą lidokainy.
W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalistycznego urządzenia medycznego wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice Twoich mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.

image001      image003

 

JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ POWTARZAĆ ZABIEG?

 

Zabieg REGENERA ACTIVA wykonuje się tylko raz . Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach,aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

 

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU?


Do zabiegu nie mogą przystąpić pacjenci:onkologiczni, przyjmujący  leki rozrzedzające krew, mający problemy z krzepliwością, uczuleni na środki znieczulające, kobiety w ciąży.
Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?
W razie podejrzenia przez lek.dermatologa łysienia-telogenowego w szeczególności łysienia rozlanego należy wykonać badania:poziomu żelaza,ferrytyny,witaminy b12, hormonów tarczycy. U młodych  kobiet ze znacznym łysieniem androgenowym należy oznaczyć poziom DHEA.

 

CZY ZABIEG REGENARA ACTIVA JEST BOLESNY?


Nie. Przed zabiegiem lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe, dlatego pacjenci nie skarżą się na żaden ból.





 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55
 
 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA