20160126 113830pp
LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU
Laserowa korekcja wzroku jest najnowocześniejszą, metodą korekcji wad wzroku. Poprawia jakość życia i umożliwia aktywne uczestnictwo we wszystkich jego sferach bez konieczności noszenia okularów lub szkieł kontaktowych. LASER EXCIMEROWY SCHWIND AMARIS 500E należy do absolutnej czołówki wiodących technologii na świecie. Potwierdzają to pracujący na nim lekarze praktycy we wszystkich ośrodkach okulistycznych. Laser wykonuje korygowanie wad wzroku w zakresie od -12,0 (krótkowzroczność) dioptrii do + 6,0 (nadwzroczność) dioptrii sferycznych oraz do 6,0 dioptrii cylindrycznych (astygmatyzm).

 

Życie z wadą wzroku  dla wielu z nas to codzienność. Aby świat nabrał ostrości, konieczne są okulary lub soczewki  kontaktowe. Według najnowszych badań 42 % Polaków w wieku 16–54 lat potrzebuje korekcji wzroku. Dzisiejsza technologia  laserowej korekcja wzroku staje się coraz bardziej popularna, także w Polsce. W świadomości wielu Polaków laserowa korekcja wzroku uważana jest nadal za niebezpieczny zabieg, co jest nieuzasadnione. W 1989  roku w USA przeprowadzono pierwszy zabieg laserem w USA. Od tamtej pory na całym świecie zoperowano tą metodą miliony osób a technologia laserowa uległa znacznej modyfikacjo pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności laserów. Owszem – ryzyko jest, ale niewielkie. Wybór odpowiedniej kliniki i doświadczonego lekarza może zmniejszyć to ryzyko do minimum. Na zabieg laserowej korekcji wzroku decydują się również gwiazdy  zarówno w Polsce jak  i na świecie (Nicole Kidman, Brad Pit)

MEDICAL MARGARET SPA DYSPONUJE NAJNOWSZYM, NAJBEZPIECZNIEJSZYM LASEREM EXCIMEROWYM- SCHWIND AMARIS 500E WSPÓŁPRACUJĄC Z FRANCUSKĄ FIRMĄ MEDICER HTM W KTÓREJ WYKWALIFIKOWANI LEKARZE OKULIŚCI W CIĄGU OSTANICH 15 LAT WYKONALI 35 TYSIĘCY ZABIEGÓW LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU.

 

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Badanie to jest bezbolesne i polega głównie na  wykonaniu topografii rogówki.Zabieg odbywa się w sali zabiegowej wyposażonej w laser ekscimerowy. Przy zabiegu nie jest wymagana obecność anestezjologa. Do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, zastosowanie których czyni ten zabieg bezbolesny.


ZABIEGI LASEROWEJ KOREKCJI WAD WZROKU SĄ OBECNIE NAJBEZPIECZNIEJSZYM SPOSOBEM TRWAŁEGO POZBYCIA SIĘ WAD REFRAKCJI, TAKICH JAK KRÓTKOWZROCZNOŚĆ, DALEKOWZROCZNOŚĆ, ASTYGMATYZM.
 

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Badanie to jest bezbolesne i polega głównie na  wykonaniu topografii rogówki. Zabieg odbywa się w sali zabiegowej wyposażonej w laser ekscimerowy. Przy zabiegu nie jest wymagana obecność anestezjologa. Do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, zastosowanie których czyni ten zabieg bezbolesny.

 

Chcesz się pozbyć okularów – laserowa korekcja wad wzroku to najlepszy sposób.

 

PRZYJDŹ DO MEDICAL MARGARET SPA NA BADANIE KWALIFIKACYJNE DO LASEROWEJ KOREKCJI WAD WZROKU- I DOWIEDZ SIĘ CZY MOŻESZ POZBYĆ SIĘ NA ZAWSZE OKULARÓW

 • Laserowa korekcja wzroku to najbezpieczniejsza i skuteczna metoda korekcji wzroku
 • Bezboleśnie przeprowadzany zabieg trwa kilka minut i wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym
 • Efekty są trwałe i odczuwalne już w kilka dni po zabiegu

 

Laserowa korekcja wzroku polega na zastosowaniu lasera excimerowego do zmiany krzywizny przedniej powierzchni rogówki oka.
Metody laserowej korekcji wzroku w Medical Margaret Spa:

 

 • PRK
 • TransPRK
 • PRK
 • LASIK
 • LASEK

        

 

TransPRK, PRK – obecnie najnowocześniejsza metoda, najmniej inwazyjna, najbezpieczniejsza i powszechnie stosowana na świecie.
Po znieczuleniu miejscowym oka, mechanicznie usuwamy nabłonek rogówki. Następnie wiązka lasera modeluje kształt rogówki i zmienia jej moc optyczną. Odbudowa usuniętego nabłonka trwa ok. 3 – 4 dni. Po zabiegu, w celu zmniejszenia dolegliwości oraz przyspieszenia gojenia się oka zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.

 

IMG 5099

 

 

 

LASEK

 

Polega na ręcznym odpreparowaniu nabłonka rogówki (bez użycia mikrokeratomu) po zmiękczeniu go odpowiednim roztworem alkoholu. Dzięki temu nie następuje głęboka ingerencja w strukturę rogówki oka jak w przypadku metody LASIK. Na pozbawioną nabłonka powierzchnię rogówki działamy wiązką lasera i modelujemy jej krzywiznę odpowiednio do korygowanej wady. Po zakończeniu pracy lasera, płatek nabłonka kładziemy na pierwotnym miejscu. Cały zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny. Po zabiegu zakładamy na oko opatrunkową soczewkę kontaktową.

 

 

LASIK

 

LASIK – po znieczuleniu miejscowym oka, mikrokeratomem odcinamy uszypułowany płatek rogówki o grubości ok. 160 – 180 µm. Po odchyleniu płatka działamy laserem na odsłonięty zrąb rogówki. W ciągu kilkudziesięciu sekund laser modeluje kształt rogówki i zmienia jej moc optyczną. Dla każdego rodzaju i wielkości wady usuwamy ściśle określoną, wyliczoną komputerowo grubość rogówki. Po zakończeniu działania lasera odchylony płatek umieszczamy na pierwotnym miejscu. Cały zabieg trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny.

 

O czym należy pamiętać przed wykonaniem badania kwalifikacyjnego do laserowej korekcji wzroku?

 

 • Gdy nosisz miękkie soczewki kontaktowe, zdejmij je 2 - 3 tygodnie przed badaniem
 • Gdy nosisz twarde soczewki kontaktowe, zdejmij je 3 - 4 tygodnie przed badaniem
 • Gdy stosujesz doustne środki antykoncepcyjne, nie odstawiaj ich w okresie 3 miesięcy przed i po zabiegu
 • 1 dobę przed zabiegiem nie używaj kosmetyków (dezodoranty, puder, tusz do rzęs i cienie do powiek, itp.)

 

Osoba poddawana zabiegowi laserowej korekcji wzroku:

 • Musi mieć ukończone 21 lat i ustabilizowaną wadę wzroku
 • Nie może być w ciąży i karmić piersią
 • Nie może mieć skłonności do tworzenia przerośniętych blizn (bliznowce)
 • Nie może chorować na:

- cukrzycę,
- choroby tkanki łącznej (tzw. kolagenozy) – np. reumatoidalne zapalenie stawów,
- sklerodermię, toczeń, guzkowe zapalenie tętnic, łuszczyca, zespół Sjogrena,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby przebiegające z osłabieniem odporności organizmu,
- atopię i silne alergie,
- wirusowe zapalenie rogówki,
- półpasiec oczny,
- jaskrę, zaćmę,
- odwarstwienie siatkówki,
- niektóre zwyrodnienia siatkówki,
- stożek rogówki i inne zwyrodnienia rogówki,
- niedobór wydzielania łez,
- choroby naczyniowe oka,
- oczopląs.


 

O czym należy pamiętać w dniu zabiegu ?

 • Nie należy pić alkoholu, kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę
 • Nie należy robić makijażu
 • Należy dokładnie umyć twarz, oczy oraz głowę
 • Należy założyć wygodne, niekrępujące ruchów ubranie
 • W przypadku silnego nasłonecznienia, po zabiegu należy założyć okulary przeciwsłoneczne.

 

Nasz laser w Medical Margaret Spa

 

Zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadzamy przy użyciu Lasera SCHWIND Amaris 500E.

Laser Ekscymerowy SCHWIND Amaris 500E to najnowocześniejszy laser korekcyjny na świecie.

Laser ten wytwarza podwójną wiązkę promieni o średnicy 0,5 mm. Jest to najmniejsza średnica wiązki jaką udało się uzyskać w konstrukcjach laserów obecnie używanych do tego typu zabiegów. Mała średnica wiązki zwiększa dokładność korekcji, a wysoka częstotliwość impulsów - 500Hz skraca czas zabiegu. Laser ten wyposażono także w system stabilizacji energii oraz losowego sterowania wiązką, pozwalający wyeliminować niepożądane skutki uboczne.

 

"Według badań NIOSH 50-90% osób pracujących przy komputerze cierpi na tzw Computer Vision Syndrom, zatem nic dziwnego, że wzrasta zainteresowanie zabiegami korygującymi wady wzroku. Dzięki intensywnemu rozwojowi okulistyki nie jesteśmy już skazani na noszenie okularów - zastępuje je laserowa korekcja wad wzroku. Schwind Amaris 500E to jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod laserowej korekcji wad wzroku. Zabieg trwa kilkanaście sekund i nie wymaga hospitalizacji. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, więc pacjent szybko może wrócić do codziennych zajęć.

Polecam wszystkim pacjentom, którym przeszkadzają okulary. Korekcja wykonywana jest raz na zawsze. Po zabiegu okulary nie będą potrzebne."

 

dr Maciej Brocki

specjalista okulistyki i chirurgii refrakcyjnej

specjalista okuloplastyki

 

 

 

 

 01020304050709

 

 METODA LASEKMETODA LASIKMETODA PRK
Operowana wada -12D do +6D
astygmatyzm do 6D
-14D do +6D
astygmatyzm do 6D
-6D do +4D
astygmatyzm do 4D
Możliwość operowania obu oczu jednocześnie TAK TAK TAK
Soczewka kontaktowa jako opatrunek po zabiegu TAK, przez 3 dni NIE TAK, przez 3-7 dni po zabiegu
Powrót do pełnej aktywności zawodowej po 2-5 dniach po 2-3 dniach po 3-5 dniach
Okres używania kropli po zabiegu zazwyczaj 3 miesiące zazwyczaj 3 miesiące zazwyczaj 3 miesiące
Dyskomfort pozabiegowy mały, przez 6-12 godzin mały, przez 6-12 godzin Średni, przez ok. 3 dni
Ból podczas zabiegu nie występuje nie występuje nie występuje
Znieczulenie miejscowe, kropelkowe miejscowe, kropelkowe miejscowe, kropelkowe
Przygotowanie do zabiegu oddzielenie nabłonka rogówki po uprzednim zwiotczeniu go specjalnym roztworem alkoholu wykonanie mikrokeratomem poziomego nacięcia i oddzielenie płatka rogówki mechaniczne usunięcie warstwy nabłonka rogówki
Ingerencja w rogówkę POWIERZCHOWNA GŁĘBOKA POWIERZCHOWNA
Niebezpieczeństwa w trakcie zabiegu Nie obserwuje się
 • - Duże wahania ciśnienia wewnątrzgałkowego
 • - W przypadku "stromej" rogówki w czasie działania mikrokeratomu może dojść do powstania otworu w płatku – zabieg można kontynuować po kilku miesiącach.
Nie obserwuje się
Powikłania przejściowe
 • - nieznaczne przymglenie rogówki (bez wpływu na ostrość widzenia) ustępujące po kroplach
 • - okresowa tendencja do wysychania rogówki – ustępuje po użyciu „sztucznych łez”
 • - nieznaczne przymglenie rogówki ustępujące po kroplach
 • - okresowa tendencja do wysychania rogówki – ustępuje po użyciu „sztucznych łez”
  Wrastanie nabłonka rogówka pod płatek – wymaga ponownej interwencji chirurgicznej
 • - przesunięcie płatka rogówki wymagające ponownej interwencji chirurgicznej
 • - powikłania zapalne
 • - średnie przymglenie rogówki (bez wpływu na ostrość widzenia), ustępujące po kroplach
 • - okresowa tendencja do wysychania rogówki – ustępuje po użyciu „sztucznych łez”
Trwałe zmiany rogówki Nie występuje Czasami spotykane trwałe okrężne przymglenie na obrzeżach rogówki (bez wpływu na ostrość widzenia) wynikające z procesu gojenia się nacięcia. Nie występuje

 

P

 
          
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

 

 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

CALL US+48 42 683 12 68
ADDRESSLodz ul. Pradzynskiego 103a
Mon-Fri:10.00 - 21.00
Sat:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
STAY UP TO DATESubscribe our newsletter
and get latest news
GIFT CARD