DSC 1440
DERMATOLOGIA DZIECIĘCA

 

Dermatologia dziecięca to niezwykle istotna gałąź dermatologii. Leczenie dermatologiczne dzieci jest często zupełnie inne niż u dorosłych.

 

W Medical Margaret Spa& Klinice Broccy szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów, mogących spędzać bezstresowo czas w oczekiwaniu na wizytę. Po wizycie dzieci otrzymują,, nagrodę dzielnego pacjenta, dzięki którym czują się docenione i chętnie wracają na kolejne wizyty. Konsultacje z zakresu dermatologii dziecięcej przeprowadza dr Joanna Kowalska-Brocka- wieloletni asystent w Klinice Dermatologii , Dermatologii Dziecięcej W.S.S im Biegańskiego w Łodzi.

 

Zdjecie12

 

 

 

Dermatolog dziecięcy diagnozuje,  stosuje profilaktykę i leczy choroby dermatologiczne u noworodków, dzieci i młodzieży (do 18 roku życia). Skupia się nie tylko na leczeniu chorób skóry, ale też przydatków, czyli włosów i paznokci. Najczęściej występującymi chorobami skórnymi u dzieci są trądzik pospolity, atopowe zapalenie skóry  oraz coraz częściej brodawki wirusowe (potocznie nazywane ,,kurzajkami). Dermatolog dziecięcy  wykonuje także zabiegi mikrochirurgiczne, kriochirurgicznych a także biopsje skóry. Różnorodność powszechnie występujących zmian skórnych ma podstawowe znaczenie w rozpoznawaniu wykwitów skórnych u dzieci.

 

Zdjecie2


Kiedy udać się do dermatologa z dzieckiem?

Wszystkie objawy dermatologiczne u dziecka powinny skłonić do jak najszybszej wizyty u  lekarza specjalisty, bo często niezwykle istotne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

Rodzice powinni oglądać nie tylko skórę dziecka ,ale także  błony śluzowe i przydatki. Wszystkie zmiany, które samoistnie nie ustępują po kilku dniach, powinny zakończyć się wizytą u lekarza dermatologa. Nie należy też lekceważyć wszelkich zmian koloru, kształtu i wielkości istniejących już wcześniej zmian skórnych. Niepokój rodzica powinno wzbudzić „drapanie” dziecka czy utrzymujące się wykwity na skórze.

 

Zdjecie1


Wizyta z dzieckiem u dermatologa dziecięcego

Dziecko powinno wcześniej dowiedzieć się o wizycie u dermatologa. Należy mu także wyjaśnić jak będzie przebiegała wizyta, albo ewentualny zabieg. Należy  dochowywać szczególnej staranności w pilnowaniu wizyt kontrolnych, nawet wtedy, kiedy następują zmiany na lepsze i może się wydawać, że już nie będą potrzebne. Alarmujące jest też nasilenie objawów pomiędzy wizytami. Wtedy również należy zgłosić się do lekarza, niezależnie od zaplanowanej wizyty.

 

 

Zdjecie41

 

Autorefraktometria pediatryczna -Vision Screener -najnowsza diagnostyka  okulistyczna dzieci 

 

 W ostatnich latach, dzięki postępowi technicznemu, zostały wprowadzone nowe metody badań skriningowych narządu wzroku u dzieci. W metodzie fotoskriningu kamera wideo rejestruje zmiany w konfiguracji światła odbitego od dna oka. Dane te są analizowane przez komputer i podawane w postaci wyników liczbowych. Daje to możliwość oceny: wad wzroku, zeza, rozstawu źrenic, zmian źrenicznych, przejrzystości ośrodków optycznych, ubytków tęczówki.

Badanie jest dla dziecka komfortowe — wykonuje się je z odległości 1 metra, trwa 10-20 sekund, dziecko siedzi na kolanach u rodzica, dlatego czuje się bezpiecznie. Można je wykonywać u dzieci od 6. miesiąca życia. (przy pewnym doświadczeniu nawet u dzieci od 3 m. ż.). to bardzo ważna nowa metoda badań, mogąca służyć jako metoda przesiewowa do wczesnego wykrywania wad u dzieci.

 

 IN-V800 1 -vision-screener-portable-auto-refractometer.jpg q50 IN-V800 3

 

 


 Najbardziej rozpowszechnionym na świecie urządzeniem do tego typu badań jest aparat  Vision Screener stosowany w naszej Klinice w Łodzi i w Bogorii. Jest  to urządzenia bardzo pomocne również podczas badań dzieci niepełnosprawnych, które trudno zbadać autorefraktometrem tradycyjnym.

 

 DSC 1398
 
DSC 1440
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55
 
 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA