LASER FRAKSELUJĄCY CO2 10600nm


Jednym z najpopularniejszych laserów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej jest laser frakselujący CO2. Jest to bardzo dobre , sprawdzone  urządzenie, bezpieczne  dla  pacjenta pod warunkiem, że laser jest w rękach doświadczonego lekarza. W naszej Klinice zabiegi laserowe wykonywane  są   przez specjalistów dermatologii i  medycyny  estetycznej  z  wieloletni doświadczeniem.

GŁÓWNE WSKAZANIA DO  ZABIEGU
    
    - blizny potrądzikowe
    - blizny po operacjach, urazach.
    - bliznowce
    - laserowy lifting twarzy,
    - poszerzonych pory
    - odmłodzenia skóry dłoni, szyi, dekoltu,
    - rozstępy
    - usuwania zmian skórnych (brodawek, włókniaków),
    - labioplastyki.

 

 

l2

 

Laser frakselujący  C02- mechanizm  działania

Laser frakcyjny ablacyjny powoduje ściśle kontrolowany, fototermiczne, częsciowe uszkodzenie skóry. Może działać tylko w naskórku (wtedy zabieg nazywamy mikrodermabrazją laserową), a mimo to docierać do głębszych warstw skóry właściwej. Światło lasera ablacyjnego CO2 wnika w skórę kolumnami i jest pochłaniane przez zawartą w niej wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance i jej odparowania, co tworzy mikroskopijne kolumny w skórze.Laser frakcyjny nie uszkadza całej powierzchni skóry, ale ją „dziurkuje” w równych odstępach – przeważnie co 1 mm czyli tzw.  ,,wnikanie  światła  lasera kolumnami,,.
Mikrokolumny uszkodzeń otoczone są  zdrową i nienaruszoną tkanką. Przyspiesza to znacznie regenerację uszkodzonych fragmentów skóry i zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegów. W ten sposób uruchamiane są naturalne mechanizmy naprawcze, które prowadzą do tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra przebudowuje się, staje się gładsza, grubsza, sprężysta i bardziej napięta. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni.

Oczywiście podczas jednej sesji laseroterapii nie można wytworzyć zbyt masywnych uszkodzeń, dlatego tak ważne jest dobranie parametrów laserowych do problemu, fototypu skóry czy możliwości gojenia się skóry pacjenta.

Z wiekiem tracimy około 1% kolagenu zawartego w naszej skórze, proces ten gwałtownie przyspiesza u kobiet w trakcie i po menopauzie. Mniej kolagenu to widoczne opadanie skóry, zmarszczki, uszkodzenia posłoneczne; więcej kolagenu to bardziej napięta, młodsza, gładsza i jędrniejsza cera.

 

l1


 Laser frakselujacy CO2 jest laserem ablacyjnym  (słowo ablacja oznacza uszkodzenie, zniszczenie). Jego działanie jest związane z uszkodzeniem naskórka, w którym promień lasera „wypala” w równych odstępach malutkie dziurki. Lasery ablacyjne są bardziej inwazyjne, „mocniejsze” i po-zwalają osiągnąć bardziej spektakularne efekty niż lasery nieablacyjne.
 W związku  z  tym po taki  laserze  jest dłuższy okres gojenia i rekonwalescencji, który trwa przeważnie około tygodnia.
Terapia laserem frakselujący CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania i resurfacingu skóry oraz usuwania rozstępów i blizn.
 Wyraźnie poprawia gęstość i kondycję skóry już po jednorazowym zabiegu i jest bardzo dobrą metodą leczenia objawów fotostarzenia i głębokich zmarszczek.Regularne poddawanie skóry zabiegom laserowym może za-pewnić jej piękny wygląd przez długi czas. Zabiegi te są prze-znaczone nie tylko dla osób dojrzałych, ale także dla młodych, np. z bliznami potrądzikowymi. Są też polecane wszystkim pacjentom, którzy chcą zapobiegać starzeniu się skóry. Lasery nie tylko bardzo dobrze radzą sobie z odwracaniem skutków upływającego czasu, ale działają także prewencyjnie.
 

 PRZECIWSKAZANIA DO WYKONANIA LASERA FRAKSELUJĄCY CO2
 1. wszelkie ciężkie choroby ogólnoustrojowe (do oceny przez lekarza),
 2.choroba nowotworowa,
 3.ciąża i karmienie piersią,
 4.aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry,
 5.przewlekłe dermatozy (np. łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry), bielac-two,
 6.przyjmowanie doustnych retinoidów , leków światłouczulających (np. tetracyklin,MTX), sterydów,        
 7.opalenizna lub planowane opalanie się w najbliższej przyszłości (1 miesiąc po zabiegu).

 

 

l3

 

 

 

Jak wygląda przygotowanie przed zabiegiem?
Od pacjenta nie wymaga się żadnego specjalnego przygotowania się przed zabiegiem. Trzeba jedynie pamiętać o  fotouczulających lekach i powstrzymać się od ich przyjmowania przed i po zabiegu laserowym.Sam zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i przeważnie przeprowadza się go po znieczuleniu skóry kremem . Wybór parametrów zabiegowych w przypadku urządzeń laserowych zależy m.in. od: wskazań, zaawansowania zmian skórnych oraz indywidualnych cech pacjenta, takich jak wiek czy fototyp skóry.

JAK  WYGLĄDA  SKÓRA  PO  ZABIEGU LASEREM FRAKSELUJĄCYM CO2?
Przez kilka dni po zabiegu skóra poddana terapii jest  mocno zaczerwieniona i obrzęknięta – wygląda jak po bardzo intensywnym opalaniu. Na skórze   miejscami widoczne  są tzw.,,krateczki,,jest  to wynik  pracy   lasera   opisywanymi powyżej tzw.  kolumnami. Niektórzy  pacjenci  opisują   skórę  jako  ,,nierówno podziurkowną w  krateczki,,. Takie  efekty po  laserze  są  normalne gdyż  lekarz  dobiera  różne parametry   w  zależności od  okolic  skóry jak i  jej  stanu.
 W dotyku  skóra może przypominać „tarkę” i po 3–5 dniach zaczyna się złuszczać drobnopłatkowo.


JAK DBAĆ O SKÓRE PO  ZABIEGU LASEREM FRAKSELUJĄCYM  CO2?
 Należy utrzymywać ją w czystości i obficie smarować kremami natłuszczającymi.
W naszej Klinice lekarz-dermatolog dr Joanna Brocka przygotowuje  każdemu  pacjentowi  po  zabiegu  specjalny  krem  przyśpieszający  regenerację. Warto w tym czasie pić dużo płynów.Przez ok  2 tygodnie  po zabiegu należy powstrzymać się o intensywnej aktywności fizycznej i ciężkich prac domowych , nie należy korzystać z basenu, sauny i gorących kąpieli .

Jeżeli po zabiegu nie możemy zostać przez kilka dni w domu to przed wyjściem obowiązkowo należy nałożyć na skórę grubą warstwę kremu ochronnego z filtrem (najlepiej SPF 50) co godzinę. Skóra po zabiegu laserowym jest wyjątkowo wrażliwa na działanie słońca i bardzo łatwo wtedy o przebarwienia. Z tego powodu zabiegów laserowych z reguły nie wykonuje się w okresie letnim chyba, że pacjent  jest  świadomy  zakazu  wychodzenia  na  zewnątrz.
 Po około tygodniu  do dwóch,skóra wraca do normalnego wyglądu. Nadal jednak obowiązuje ochrona przeciwsłoneczna.

 

 
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55
 
 
 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA