LIPOSUKCJA PODBRÓDKA
 


  
 

DLA KOGO  ZABIEG LIPOSUKCJI PODBRÓDKA?

 

Istnieją pewne rejony ciała, z których nawet przy znacznych restrykcjach żywieniowych i natężonym wysiłku fizycznym - pacjentom nie udaje się pozbyć depozytów tłuszczu. Jedną z takich okolic jest podbródek, którego wygląd można na szczęście wymodelować przy zabiegu liposukcji.

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej (liposukcja) wykonuje się zarówno u mężczyzn jak i  kobiet.

Często owalnej twarzy towarzyszy tzw. druga broda spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zabieg liposukcji podbródka  może być wskazany zarówno u  u bardzo  młodych  osób, z tzw. podwójnym podbródkiem, lub gdy wraz z upływem czasu doszło do znacznego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy brody. Należy podkreślić, że modelowanie podbródka metodą liposukcji przyniesie korzystne rezultaty wyłącznie tym pacjentom, u których defekt estetyczny w tej okolicy ciała spowodowany jest depozytami tłuszczu.  

Jeżeli zmiany związane są z np. utratą jędrności skóry, to w takim wypadku pacjent powinien skorzystać z innego niż liposukcja zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

 Zmiany, pojawiające się w obrębie podbródka, zdecydowanie mogą zdradzać wiek pacjentów. W okolicach brody mogą się odkładać nadmierne ilości tkanki tłuszczowej, prowadzące do wystąpienia tzw. podwójnego podbródka. Pacjenci, pragnący odzyskać młodziej wyglądającą twarz, mogą skorzystać właśnie  z tego zabiegu liposukcji podbródka w Medical Margaret Spa

Dzięki liposukcji  podbródka możemy uzyskać pożądane zmiany obrysu twarzy.

Istnieją jednak pewne rejony ciała, z których - nawet przy znacznych restrykcjach żywieniowych i natężonym wysiłku fizycznym - pacjentom nie udaje się pozbyć depozytów tłuszczu. Jedną z takich okolic jest podbródek, którego wygląd można na szczęście wymodelować w gabinetach medycyny estetycznej.

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 40 min do  1 godziny. Z delikatnego wkłucia 2 – 3 mm wprowadza się  małą kaniulkę odsysającą tkankę tłuszczową.

W trakcie  zabiegu  pacjent widzi  ile tkanki tłuszczowej usunął lekarz. Na okres 5 dni zakłada się opatrunek uciskowy, którego zadaniem jest domodelowanie skóry do nowo uformowanego podbródka. Przez 5 – 7 dni utrzymują się zasinienia i obrzęk okolicy operowanej. Trwały efekt usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej  widoczny  jest  po 3 – 4 tygodniach. Pacjent może zaraz  po  zabiegu  udać  się  do  domu.

Na głowie umieszczany jest opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. W przypadku długotrwałego odrętwienia policzków lub brody należy skonsultować się z lekarzem. W pierwszym tygodniu po zabiegu pacjent może doświadczać dziwnych odczuć, takich jak mrowienie, ostre bóle, pieczenie lub ciągnięcie podbródka.

 

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU 

 

- ciąża,

- laktacja,

- ostre choroby nerek ,wątroby,

- choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,

- stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,

- choroby tarczycy.

 
 
 
 
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55


 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA