TOKSYNA BOTULINOWA
Toksyna botulinowa jest naturalnym, oczyszczonym białkiem, które powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w trakcie procesu starzenia. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny wygląd.
W MEDICAL MARGARET SPA lekarze pracują wyłącznie na oryginalnych preparatach toksyny botulinowej najwyższej jakości znanych i cenionych firm na całym swiecie:

- ALLERGAN: BOTOX
- GALDERMA: AZZALURE

- MERZ AESTHETICS: BOCOUTURE

Niewielka ilość preparatu jest wstrzykiwana w określone mięśnie twarzy, gdzie następnie hamowane są impulsy nerwowe, które powodują skurcz tych właśnie mięśni. Ponieważ mięśnie są odprężone - zmarszczki w tej okolicy po prostu nie powstają.


Sam zabieg trwa około 10 minut, a większość osób może wrócić do normalnych zajęć natychmiast po wykonaniu zastrzyku.

Ważne jest by toksyna botulinowa była aplikowana przez doświadczonego lekarza, który ma pewność co do ilości oraz miejsca podania preparatu. Tylko dokładna i fachowa aplikacja zapewni pacjentowi uzyskanie naturalnego wyglądu.

Toksyna botulinowa posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Od ponad 10 lat preparat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat w neurologii oraz okulistyce. Istnieje wiele publikacji dotyczących jego skuteczności i bezpieczeństwa. Działania niepożądane, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają najczęściej odwracalny charakter. Warto pamiętać, że wybierając doświadczonego lekarza, minimalizujemy ryzyko działań niepożądanych. Lek stosuje się nawet u dwuletnich dzieci cierpiących na porażenie dziecięce.

W ciągu kilku dni po zabiegu, powinien być widoczny brak tworzenia się zmarszczek mimicznych. Efekty leczenia mogą utrzymywać się do 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta. Przy kolejnych zabiegach, okres ten może ulec wydłużeniu. Zabiegu nie należy wykonywać częściej niż 3 razy w roku.
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA