osocze
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
 
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP-Platelate Rich Plasma)

Proces starzenia się skóry polega min.na spowolnieniu odnowy komórek. Nasza skóra mniej ,wydajna niż w młodości, przestaje sobie radzić z samodzielną regeneracją. Możemy ja wspomóc rożnymi zabiegam. Nasi specjaliści w Medical Margaret Spa pomogą Ci dobraćodpowiedni zabieg. Terapia osoczem bogato płytkowym przeznaczona jest dla pacjentów poszukujących naturalnego produktu lub uczulonych na inne preparaty.

Jest to specjalny program biostymulacji komórkowej, który polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta.

 

CO TO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE I JAK DZIAŁA NA SKÓRĘ I WŁOSY?

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Płytki krwi są komórkami krwi, około 30% znajduje się w śledzionie ,,zawierają między innymi tzw. czynniki wzrostu biorące udział w naprawie tkanek po urazie. Są to: czynnik wzrostu naskórka, czynnik wzrostu fibroblastów, czynnik wzrostu śródbłonka naczyń.

W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. W przypadku mezoterapii skóry głowy nastepuje przyśpieszony wzrost włosów.
Zespół naukowców z Uniwersytetu z Brescii, International Hair Research Foundation i Centrum Medycznego Uniwersytetu Hebrajskiego,pracujący pod kierownictwem doktora Fabia Rinaldiego, przez rok poddawał obserwacji grupę 45 pacjentów cierpiących na łysienie plackowate (randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby). Ochotników podzielono na trzy grupy, z których pierwsza otrzymywała zastrzyki z osoczem bogatopłytkowym, druga – ze sterydem, zaś trzecia przyjmowała placebo. Pacjenci otrzymywali leki w miesięcznych odstępach, w trzech etapach.
U grupy przyjmującej osocze odnotowano najsilniejszy odrost włosów i najmniejszy odsetek efektów ubocznych typu pieczenie bądź swędzenie.

Specjaliści prowadzący badania są zdania, iż terapia osoczem bogatopłytkowym jest równie skuteczna w leczeniu łysienia androgennego.

 

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

rewitalizacja skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi)

leczenie blizn potrądzikowych;
leczenie łysienia androgenowego,plackowatego, nadmiernego wypadania włosów
poprawa kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
skora wysuszona, wiotka
przyśpieszenie gojenia po zabiegach laserowych;
rozstępy
profilaktyka starzenia się skóry.

 

NA CZYM POLGA ZABIEG Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.

 

CZY ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO JEST BEZPIECZNY?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych,wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych.

 

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG OSOCZEM BOGATOPLYTKOWYM ?

U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry.Dla uzyskania najlepszych efektów przy zabiegu mezoterapii skóry zaleca się przeprowadzenie trzech zabiegów. Drugi zabieg jest możliwy do wykonania po 1-2 miesiącach od pierwszego, natomiast trzeci zabieg po upływie kolejnych 3 miesięcy.

Osoby od 35 roku życia wymagają wiecej zabiegów
W przypadku łysienia androgenowego, łysienia plackowatego lub nadmiernego wypadania włosów wymagane jest co najmniej 3 zabiegi w odstępie 1.5 miesiąca

W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym. Decyzję zawsze podejmuje lekarz dermatolog, lek.medycyny estetycznej w oparciu o aktualny stan pacjenta.


DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA