PEELINGI LEKARSKIE
 
 

Tradzik zwyczajny jest najczęstszą choroba skóry. 80-90% populacji przechodzi w życiu „incydenty” trądzikowe.   Powyżej 25 roku  życia trądzik na twarzy występuje u 54% kobiet i 40% mężczyzn.

U większości chorych zmiany ustępują w ciągu 4-5 lat ,lecz u niektórych  osób mogą się utrzymywać nawet ponad 10 lat. Dlatego tak ważne jest szybkie i skuteczne  włączenie właściwego leczenia dermatologicznego.

Etiopatogeneza tej choroby jest wieloczynnikowa.   Obecnie uważa się ,że zanim pojawią się pierwsze zmiany skórne dochodzi do procesów immunologicznych. Komórki układu odpornościowego skóry pojawiają się w obrębie jednostki włosowo-łojowej  poczym dochodzi do aktywacji cytokin zapalnych w efekcie czego następuje:  proliferacja keratynocytów zaburzenia rogowacenia  ujść jednostek włosowo-łojowych, kolonizacja gruczołów łojowych przez Propionibacterium Acnes

W każdym przypadku   lekarz dermatolog prowadzący pacjenta z trądzikiem musi dostosować swoją terapie indywidualnie do pacjenta, uwzględniając jego aktualny stan kliniczny i opierając się na aktualnych doniesieniach naukowych.

 

W terapii trądziku bardzo istotne jest:

 

- wieloaspektowe podejście do problemu trądziku,

- rozpoczęcie terapii od momentu zaobserwowania pierwszych objawów,

- konsekwencja w leczeniu.

 

Zazwyczaj poprawa po leczeniu dermatologicznym widoczna jest ok. 6-8 tyg. po rozpoczęciu terapii, z zaznaczeniem, że w pierwszym etapie terapii może wystąpić nasilenie


mesoestetic Acnelan banner 80-1

 

 

ACNELAN NAJNOWSZA DERMATOLOGICZNA TERAPIA WIELOCZYNNIKOWA W TRĄDZIKU POSPOLITYM


 Acnelan jest nową dermatologiczną terapią wieloczynnikową z zastosowaniem kompleksu czynników aktywnych działających na wszystkie elementy patogenezy trądziku

 W  skład  Acnelan multifactor mask  wchodzi:

- m.acne complex – opatentowany kompleks substancji aktywnych oddziałujący na wszystkie elementy patogenezy trądziku  w którego skład wchodzi:

  • kwas salicylowy (działa komedolitycznie, keratolitycznie, przeciwzapalne, bakteriostatyczne, zwiększa stopień penetracji innych substancji aktywnych)
  • kwas migdałowy (działa antyseptyczne, złuszczająco, bakteriostatycznie i bakteriobójczo oraz  rozjaśniająco)
  • kwas szikimowy  (działa seboregulująco,  przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i bakteriobójczo)
  • sodium lepargilate  Inhibicja 5-alfa-reduktazy (działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze, keratolityczne)

-bexaretinyl complex – retinoidy o działaniu terapeutycznym w obrębie jednostki włosowo - powodują supresję  gruczołów łojowych oraz działają keratolitycznie, przeciwzapalnie.
- siarka

- kaolin.

Serum pozabiegowe – uszczelniające pory powoduje przedłużenie działania terapii i ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych  zawiera miedż, cynk, aloes.

,,Acnelan jest najnowszą,  najbardziej kompleksową zewnętrzną kuracją przeciwtrądzikową, która:  leczy istniejące zmiany ,powikłania potrądzikowe (działanie objawowe)  oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian (działanie przyczynowe). Jest to złożona terapia składającą się z kuracji w gabinecie lekarskim  i profesjonalnej pielęgnacji  objawów  w domu. Przy bardzo nasilonym trądziku  grudkowo-krostkowym  często należy włączyć leczenie farmakologiczne natomiast  Acnelan będzie terapią wspomagającą i przyśpieszającą proces leczenia.  Peeling medyczny Acnelan zawiera bardzo wartościowe składniki lecznicze takie jak kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy , lepargilat sodu, a co najważniejsze  bexaretinyl complex –retinoidy  powodujące supresję gruczołów łojowych oraz działają keratolitycznie,  normalizują keratynizację powodując opróżnianie ujść mieszków włosowych z mas rogowo-łojowych zapobiegając powstawaniu pierwotnych zmian czyli mikrozaskórników.

Mechanizm działania Acnelanu skutecznie leczy i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych i po trądzikowych o różnej etiologii i różnym stopniu nasilenia objawów.

Polecam wszystkim pacjentom zmagającymi się z problemami trądziku zwykłego’’.

 

brocka

 

Dr Joanna Kowalska-Brocka

Specjalista dermatologii 
Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej


DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA