aptos mini
NICI APTOSBEZ SZTUCZNOŚCI I DEFORMACJI NATURALNYCH KSZTAŁTÓW.
PONAD 1 MILION ZADOWOLONYCH PACJENTÓW NA CAŁYM ŚWIECIE.
TECHNIKI APTOS 20 LAT DOŚWIADCZENIA.

 

NICI APTOS DOCENIONE W POLSCE NAGRODĄ PERŁY  DERMATOLOGII ESTEYCZNEJ.

 

Nici Aptos plasują się jako metoda między technikami iniekcyjnymi, a chirurgią plastyczną okazują się dla osób w wieku 40-50 lat najlepszym rozwiązaniem. Ich twórcami  jest rodzina chirurgów plastycznych Surmanidze z dużym doświadczeniem lekarzy mających  codzienny kontakt z  pacjentami i  ich  potrzebami estetycznymi. Stąd konstrukcja  nici jest unikatowa.

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając  twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka.
Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.
Współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie zachowania młodego i atrakcyjnego wyglądu. Jedną z nich jest zabieg wykorzystujący nici Aptos.
Techniki Aptos to już prawie 20 lat doświadczenia na całym świecie i ponad 1000000 zadowolonych pacjentów.

 

 

Jak zbudowane i jaki jest mechanizm działania nici Aptos??

 Nici zbudowane  są z  kaprolaktonu i kwasu polimlekowego - substancji  znanej  w  medycynie  od  30  lat.
Kwas polimlekowy stymuluje wytwarzanie kwasu hialuronowego. Powoduje to zwiększenie nawilżenia , napięcia i poprawienia jędrności skóry.
Kwas polimlekowy ma właściwości rewitalizujące. Dlatego używając wchłanialnych nici z kwasu polimlekowego uzyskujemy nie tylko rezultat niechirurgicznego liftingu, ale też efekt odmłodzenia tkanek, rewitalizacji skóry. Kwas polimlekowy zaczyna działać po około miesiącu od zaaplikowania. Pacjenci z łatwością dostrzegają efekty jego działania.Nici Apos to mało inwazyjny sposób na przywrócenie pierwotnie położonych tkanek, nadając naturalny i młody wygląd
 

 

Vector Smart Object-12  Vector Smart Object-15  Vector Smart Object-Brwi  Vector Smart Object-Kosci policzkowe  Vector Smart Object-Szyja

 

Po jakim czasie wchłonięte zostaną nici?

Nici aptos są materiałem rozpuszczalnym.Całkowita degradacja nici trwa około 1,5 roku do 2 lat. Po około 2 latach nie zostają żadne ślady w tkankach, ani w skórze po aplikacji nici. Wszelkie zmiany znikają. Oznacza to, że po dwóch latach tkanki miękkie są czyste.


 

Czy efekt można porównać z chirurgicznym face-liftingiem?

Nici nie zastępują chirurgii plastycznej. To są zupełnie inne procedury medyczne których nie należy mylić.
Lifting nićmi nie jest tak długoterminowy jak w przypadku operacji plastycznych.
Z jednej strony mamy toksynę botulinową, wypełniacze, mezoterapię. To są zabiegi, od których pacjenci na ogół zaczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną. To są techniki iniekcyjne, które zazwyczaj dają rezultaty, trwające od kilku miesięcy do roku, nie dłużej.

Kolejny krokiem dla pacjenta są właśnie nici. Pacjenci w wieku około 45-55 lat już mają objawy opadania tkanek. Widać to w zmieniającym się owalu twarzy, widać luźną skórę na szyi, na podbródku. Tutaj  toksyna botulinowa czy wypełniacz mogą okazać się nie wystarczające.

Do tej pory najlepszym wyjściem była wizyta u chirurga plastycznego, który wycinał nadmiar skóry. Jednak większość pacjentów w wieku 40-55 lat wcale nie chce się poddawać operacji. Dla nich to w ogóle nie jest rozwiązanie.

 


Kiedy wykonujemy zabieg niciami Aptos?

Zastosowanie nici liftingujących zaleca się szczególnie osobom w wieku od 40 do 55 lat, pragnących odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.
Warto przy tym podkreślić, że jest to metoda służąca nie tylko do niwelowania oznak starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.
Lekarz dobiera zakres zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki a także układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać optymalny kształt twarzy lub poprawić wygląd innych okolic ciała: wygładzić skórę szyi i dekoltu, poprawić jędrność piersi, zlikwidować zwiotczenia i rozstępy na pośladkach, brzuchu czy udach.
Na twarzy zabieg z użyciem nici liftingujących Aptos wykonuje się w okolicy brwi, policzków, żuchwy oraz szyii. Można w ten sposób uzyskać długotrwałe, utrzymujące się przez kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź liftingu wybranych okolic np. czoła (podnoszenie opadających brwi), policzków czy szyi.

 

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest procedurą bezbolesną, gdyż miejsca poddane zabiegowi  zostają wcześniej znieczulone lidokainą.

 

 

Czy zabieg jest bezpieczny?Czy wymaga rekonwalescencji?

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami w postaci niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.
Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zaleca się unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy.
Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.

 

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 

Twarz
    •    poziome i pionowe zmarszczki czoła
    •    lifting czoła
    •    obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
    •    wiotka skóra, opadające brwi
    •    dolna powieka – worki pod oczami
    •    bruzda nosowo-wargowa
    •    rowek policzkowo – jarzmowy (dolina łez)
    •    fałd podbródkowy- podwójny podbródek
    •    fałd marionetkowy (linie marionetki)
    •    V lifting
    •    opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
    •    fałd skóry na policzku
    •    pomarszczone policzki


Ciało
    •    fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
    •    ujędrnianie i kształtowanie piersi
    •    zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
    •    niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
    •    otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

 

 

Jak przebiega i jak długo trwa taki zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od rozległości leczonego obszaru. Najczęściej cała procedura trwa od 15 do 40 minut, maksymalnie do 60 minut. Nici wprowadza się w tkankę podskórną z zastosowaniem znieczulenia miejscowego czyli w sposób prawie bezbolesny.
W nowoczesnych systemach stosowane są ultracienkie nici liftingujące, sterylne igły, w których osadzone są nici. Jedyne odczucia, to delikatne ukłucie – jest to moment przekłucia igłą skóry.

 

 

U kogo jest przeciwwskazany?

aktywne choroby nowotworowe,
choroby autoimmunologiczne  nie leczone
przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia,
ciąża
aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

 

 

Ile czasu trzeba czekać na efekty zabiegu?

Pierwsze efekty w postaci napiętej i właściwie ułożonej skóry widać natychmiast po zabiegu. Najbardziej widoczne efekty zabiegu stają się widoczne po około 6 tygodniach – wtedy zachodzą się efekty stymulacji przebudowy tkanek zainicjowanej obecnością nici w tkankach.
Efekty te polegają na: neokolageneza, czyli produkcja nowego kolagenu w tkance łącznej – białka, którego wraz z wiekiem nam ubywa, a które tworzy elastyczne rusztowanie dla tkanek, zabezpiecza przed powstawaniem zmarszczek i gwarantuje właściwe napięcie skóry.

 

 

ZALECENIA PO ZABIEGU:

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.


- niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji).
 
 
 
 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA