ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE OKOLICE OCZU
l
 

brocki 2

dr Maciej Brocki - specjalista okulistyki i okuloplastyki dyplomowany lekarz medycyny estetycznej poleca następujące zabiegi odmładzające okolicę oczu:

 

ODMŁADZANIE OKOLIC OCZU


   Oczy to zwierciadło duszy i to głównie na nich skupiamy swoją uwagę w kontaktach międzyludzkich, to one najczęściej zdradzają nasz wiek  co sprawia, że mamy bardziej zmęczony i starszy wygląd.
Istnieje wiele metod odmładzania okolic oczu. Możemy je podzielić na małoinwazyjne techniki oraz inwazyjne procedury operacyjne.
Małoinwazyjne techniki odmładzania i unoszenia powiek górnych i dolnych mogą dawać różne efekty, utrzymujące się przez różny czas, w zależności od zastosowanej metody. Łączy je jednak jedno: na ogół rezultaty te nie są tak spektakularne, jak w przypadku operacyjnej korekcji powiek, nie są też w stanie utrzymać się tak długo. Takie zabiegi zalecane są głównie w celach profilaktycznych u młodych pacjentów w przedziale 25 -40 lat , aby zapobiegać procesom starzenia, co opóżnia wdrożenie procedur operacyjnych. Zabiegi małoinwazyjne należy powtarzać w seriach , gdyż często jednorazowe wykonanie zabiegu nie przynosi pozytywnych rezultatów. Wszystko wynika z faktu, że operacyjna plastyka powiek to ingerencja w głębokie warstwy skóry, polegająca na chirurgicznym wycięciu skóry powiek części mięśnia, tkanki tłuszczowej, podczas gdy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oddziałują najczęściej na płytkie warstwy skóry. Mniejsza inwazyjność daje łagodniejsze efekty: powieki mogą być napięte, mogą na jakiś czas zostać uniesione, jednak rezultaty takich zabiegów utrzymują się dużo krócej, podczas gdy efekty chirurgicznej plastyki powiek utrzymują się nawet przez 10-15 lat.

 

 3

DO MAŁOINWAZYJNYCH ZABIEGÓW ODMŁADZAJĄCYCH OKOLICE OCZU NALEŻĄ:


Mezoterapia bezigłowa

Zabiegi odmładzające (anty-aging) stymulujące, ujędrniające, zapobiegające powstawaniu zmarszczek wokół oczu, przywracające skórze gładkość, blask i świeżość.

 

Ultradżwieki powiek dolnych

Wskazane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym powiek dolnych.


Płaty kwasu hialuronowego

Zabieg wygładzający, wybielający i drenujący wokół oczu, szczególnie polecany na dolne partie pod oczami. Likwiduje drobne linie i zmarszczki, działa rozjaśniająco na cienie pod oczami i obrzęki. Przywraca napięcie i blask zmęczonej i wrażliwej skórze oraz stymuluje procesy naprawcze.

 

Liporadiologia vinci

Masaż mechaniczny z precyzyjnie regulowanym podciśnieniem, zwalczający efekty starzenia, wpływający pobudzająco na układ limfatyczny, poprawiający napięcie i wygląd skóry. Dodatkowo zabieg daje uczucie komfortu, pomaga zwalczać stres i relaksuje. Wskazany u osób posiadających obrzęk dolnej powieki oka oraz w przypadku utraty jędrności skóry wokół oczu. Zaleca się wykonywać 1 zabieg tygodniowo w serii 6-10 zabiegów oraz zabieg podtrzymujący wykonany raz w miesiącu.

 

Karboksyterapia powiek górnych i dolnych

Terapia dwutlenkiem węgla ("cudownym gazem"). Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla przy użyciu urządzenia medycznego.
W wyniku podania dwutlenku węgla w skórze i tkance podskórnej powstaje chwilowe niedotlenienie tkankowe, co powoduje: wzrost przepływu krwi i chwilowe rozszerzenie naczyń włosowatych, aktywne uwalnianie tlenu z hemoglobiny do tkanek, tworzenie się nowych naczyń kapilarnych.
W obszarze poddawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.
Karboksyterapia wykazuje zastosowanie w : leczeniu cieni, obrzęków pod oczami, poprawie sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz poprawę ukrwienia skóry .

 

 

4

 

 

Peelingi TCA na powieki górne i dolne

Skutecznie i delikatnie redukuje zmarszczki wokół oczu , rozświetla skórę pod oczami, daje bezpieczny efekt wygładzenia bardzo delikatnych obszarów skóry.

 

Osocze bogatopłytkowe

Preparat, pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Zawiera on cenne składniki takie, jak komórki i czynniki wzrostu odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i regenerację. Do przygotowania preparatu pobiera się około 20 ml krwi od Pacjenta. Uzyskane po odwirowaniu z krwi osocze wstrzykuje się w wybrane miejsca skóry  okolic oczu. Jest jeden z bezpieczniejszych  zabiegów medycyny estetycznej ze względu na  autologiczny skład preparatu. Polecany jest alergikom , którzy nie tolerują obcych preparatów. Bardzo ważnym aspektem w zastosowaniu osocza bogatopłytkowego jest poinformowanie pacjenta o zakazie stosowania NLPZ ( niesteroidowych leków przeciwzapalnych) 7 dni przed i 7 dni po zabiegu , gdyż mogą one powodować dezaktywacje czynników wzrostu co przełożyło by się na brak  rezultatów zabiegu.

 

Dermapen w połączeniu z: TCA / nieusieciowanym kwas hialuronowy/ osoczem bogatopłytkowym-

Zabieg odmładzania powiek dolnych i okolic "kurzych łapek".
Technika mikronakłuwania znana jest od tysięcy lat – tego typu zabiegi odmładzające praktykowały już m.in. kobiety z jednego z afrykańskich plemion. Współcześnie metodę zautomatyzowano. Dermapen jest wyposażony w 12 mikroigieł i wykonuje nawet 108 pulsujących ruchów na sekundę. Dzięki temu podczas takiej sesji w skórze powstaje 1296 mikrokanalików. Ta metoda mezoterapii igłowej przynosi bardzo dobre rezultaty w pobudzeniu i stymulacji skóry powiek dolnych, a w połaczeniu z kwasem TCA daje efekt rozjaśnienia i napięcia.  Frakcyjna stymulacja mikroigłami pobudza receptory skóry, poprawia krążenie oraz przyspiesza autonomiczne procesy regeneracyjne i pobudza komórki- fibroblasty do  produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra powiek dolnych i okolic "kurzych łapek" staje się ona napięta, ujędrniona, wygładzona. Jednocześnie, powstałymi wskutek nakłuwania kanalikami, w głąb skóry można dostarczyć substancji aktywnych, które wzmacniają i przedłużają efekty zabiegu. Należą  do nich koktajle z kwasem  hialuronowym oraz osocze bogatopłytkowe.

 

Laserowy resurfacing powiek górnych i dolnych 

W zabiegach tego rodzaju wykorzystywane są lasery frakcyjne, lub lasery CO2 . Ich istotą jest wywołanie trwałej i całkowitej regeneracji skóry poprzez wytworzenie głębokich, punktowych uszkodzeń. Dzięki zachowaniu przestrzeni zdrowej skóry pomiędzy uszkodzeniami proces gojenia przebiega szybko. Resurfacing laserowy prowadzi do intensywnej stymulacji produkcji nowego dobrego kolagenu w skórze. Dla osiągnięcia zadowalających efektów najczęściej konieczne jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach (w trakcie jednej procedury możliwe jest uszkodzenie tylko 15-30% skóry). Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, na ostateczne trzeba poczekać nawet do sześciu miesięcy od zakończenia kuracji – czas ten jest potrzebny do pełnej regeneracji skóry i stymulacji komórek – fibroblastów do produkcji kolagenu.

 

Botox

Toksyna botulinowa w leczeniu ,,kurzych łapek,,
Promieniście ułożone zmarszczki wokół  oczu  nazywane są,, kurzymi łapkami,,
W świadomości społecznej wciąż utrzymuje się przekonanie, że botoks uczyni z twarzy maskę – nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany zabieg odświeży i wygładzi skórę, nie powodując dyskomfortu Pacjenta wywołanego obawą o naturalny wygląd twarzy.
 Botox powoduje relaksacje mięśni okrężnych oka, co przyczynia się do lekkiego unieruchomienia mięśni i ,,rozprostowania,, zmarszczek- kurzych łapek. Jest to jedyny zabieg dający bardzo pozytywne efekty dla tej okolicy
Ostateczny efekt wygładzenia występuje po 15-20 dniach od zabiegu, utrzymuje się na ogół 4-6 miesięcy, niekiedy nawet 8 – co jest zależne od indywidualnych cech organizmu, typu codziennych aktywności, ekspozycji na słońce i inne czynniki mające wpływ na aktywność mięśni twarzy. Zabieg można powtarzać co pół roku, by uzyskać optymalne rezultaty.

 

Leczenie doliny łez z zastosowaniem usieciowanego kwasy hialuronowego

Tworzenie się doliny łez powoduje, że twarz nabiera zmęczonego i smutnego wyglądu. Budowa anatomiczna pacjenta, grubość tkanki tłuszczowej na twarzy oraz tryb życia (np. promieniowanie UV, palenie tytoniu  zwiększają ryzyko powstania doliny łez, jak i cieni pod oczami – skóra traci swoją elastyczność) mają zdecydowany wpływ na tworzenie się doliny łez. Dzięki zabiegom iniekcyjnym przy użyciu kwasu hialuronowego, można zniwelować dolinę łez.
Nieco poniżej powieki dolnej, a zarazem w górnej części policzka znajduje się w obrębie tkanki podskórnej warstwa tłuszczu, tworząca tzw. poduszeczkę tłuszczową. Wraz z wiekiem od brzegu dolnej powieki ukośnie do linii nosa, w dół, na policzku zanika tkanka tłuszczowa, przez co skóra tej okolicy wiotczeje. Dodatkowo zachodzą również procesy wiotczenia powięzi i mięśni tworzących rusztowanie okolicy   policzka i oczodołu. W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to (przypominające dolinę) prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy - stąd nazwa: dolina łez.  Przyczyna powstania doliny łez jest bardzo podobna do cieni pod oczami. Dolina łez tworzy się na skutek utraty tkanki tłuszczowej przyśrodkowej części powieki dolnej i policzka, natomiast cienie pod oczami powstają, gdy zanikowi ulega warstwa tłuszczu na całej szerokości powieki dolnej. Dolinę łez można zniwelować poddając się zabiegowi wypełniającemu z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego.
   Wskazaniem do wykonania zabiegu jest wiotczenie skóry okolicy powiek dolnych, obecność zagłębień skóry pod oczami w obrębie oczodołów, przechodzących skośnie na policzki i tworzących dolinę łez oraz utrata podskórnej tkanki tłuszczowej tej okolicy.
  Wypełnienie zagłębienia daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy. Kwas hialuronowy dodatkowo ma zdolność zatrzymywania wody, przez co skóra, zostaje nawilżona i przybiera świeży oraz jędrny wygląd. Zastosowanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego pozwala na jednoczesne rozjaśnienie cieni utworzonych przez dolinę łez i osiągnięcie tym samym satysfakcjonującego pacjenta efektu kosmetycznego.

 

plastyka powiek

 

DO INWAZYJNYCH METOD ODMŁADZANIA OKOLIC OCZU NALEŻY CHIRURGICZNA KOREKSCJA POWIEK GÓRNYCH I DOLNYCH


   Wraz z rozwojem chirurgicznych metod odmładzania twarzy , żadnej okolicy nie poświęcono tyle uwagi co oczodołowej. Techniki chirurgii plastycznej powiek rozwijały się od dość prostych zabiegów obejmujących redukcje skóry i tkanki tłuszczowej do złożonych zabiegów opartych na anatomii i estetycznym uformowaniu powiek. Pierwsza resekcja nadmiaru skóry powiek została wykonana już ponad 2000 lat temu.
Istnieją liczne wzory starzenia się okolic oczu. Z wiekiem zmniejsza się objętość tkanek miękkich w obszarze górnego brzegu oczodołu i powieki górnej jej przyśrodkowej części i całej brwi, rozciągając się aż do skroni. Gałka oczna nie zmienia swoich wymiarów z upływem czasu. Jednak częstym objawem starzenia jest zmniejszenie oczu. Jest to tylko pozorne, gdyż bezpośrednią przyczyną jest skrócenie poziome szpary powiekowej oraz przesuniecie łuku górnej powieki. Ciemne cienie wokół oczu powiększają się z wiekiem co sprawia, że połączenie powiekowo-policzkowe staje się bardziej uwydatnione. Z wiekiem skóra powiek wiotczeje, pojawia się zmarszczka nakątna, która nadaje oczom kształt migdała.

 

54431884 2276681429060383 8780903208940732416 n

 

  Niezwykle istotne jest przeprowadzenie  dokładnego badania kwalifikacyjnego  przed operacją w celu wykrycia opadnięcia powiek czy innych chorób powiek i twarzy.
Wykonanie dokładnego rysunku cięć na powiekach przed operacją powiek jest bardzo ważnym i istotnym aspektem. Nacięcie wykonuje się w naturalnych załamaniach powiek. Po wykonanym znieczuleniu ( lidokaina z adrenaliną) odpreparowuje się i wycina skórę i nacina mięsień okrężny oka. Uwidocznione zostają w ten sposób powięż leżąca pod mięśniem okrężnym oka oraz przegroda oczodołowa. W trakcie zabiegu lekarz-operator wykonuje kilkakrotnie zamykanie naczyń tkanek oczodołu , hemostaza przeprowadzana jest za pomocą specjalistycznego urządzenia diatermii bipolarnej. Po zidentyfikowaniu przegrody oczodołowej przecina się ją w części środkowej i uwidoczniony zostaje tłuszcz którego nadmiar jest usuwany. Przyśrodkowa poduszka tłuszczowa jest częściej większa niż środkowa. Do jej uwidocznienia często niezbędne jest przecięcie przegrody włóknistej. Po usunięciu poduszeczek tłuszczowych i hemostazie chirurg-okuloplastyk wykonuje estetyczny szew ciągły który jest mało widoczny i nie pozostawia blizenek pozabiegowych. Zdjęcie szwów wykonywane jest na 7-8 dobę po zabiegu. Operacja plastyczna opadających powiek górnych pozwala osiągnąć bardzo spektakularne efekty: prawidłowo przeprowadzony zabieg skutecznie unosi zwiotczałą skórę, zapewniając powiekom odpowiednie napięcie. Spojrzenie pacjenta  nabiera świeżości i wyrazistości, a cała twarz wygląda na wyraźnie wypoczęta i odmłodzoną . Pełne efekty chirurgicznej korekcji powiek są widoczne po upływie kilku do kilkunastu tygodni od zabiegu. Istotne jest również to, że rezultaty operacji są długotrwałe – utrzymują się zazwyczaj około dziesięciu lat czasem nawet dłużej.

 

 
 
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA